Naprawa laptopów

Proszę wybrać:naprawa laptopów Kraków naprawa komputerów Kraków sieci internetowe kraków


Podane ceny są cenami przybliżonymi, a dokładna cena jest podawana po ocenieniu usterki.

A oto niektóre usługi napraw laptopów:

UsługaCena

Cena za godzinę pracy

W przypadku więkrzej ilości zleconych zadań cenę usługi można ustalić w stawce godzinowej.

50zł a każda następna 30

Wymiana baterii CMOS

Jeśli laptop ma już co najmniej cztery lata to być może jest już w nim rozładowana bateria podtrzymująca zegar i ustawienia biosu. Jeśli bateria jest nadmiernie rozładowana może mieć to wpływ na stabilną pracę komputera. Aby wymienić taką bateryjkę przeważnie rozbierany jest cały komputer.

od 50zł

Usuwanie wirusów

Długotrwały proces skanowania dysków komputera wieloma programami antywirusowymi lub ręczne kasowanie złośliwego oprogramowania.

od 50zł

Dokładanie pamięci RAM

W większości przypadków jest to zabieg polegający na odkręceniu części tylnej obudowy gdzie znajdują się pamięci RAM i zobaczeniu czy jest jeszcze wolne miejsce na dodatkowe pamięci. Jeśli jest takie miejsce a pamięć którą chcemy dołożyć ma takie same parametry co zamontowana już w komputerze, pamięć jest montowana. W niektórych komputerach potrzebne jest rozebranie całego komputera lub jego większej części.

od 10zł

Wymiana dysku twardego

Podobnie jak przy wymianie pamięci operacyjnej są komputery gdzie dysk znajduje się pod odkręcaną tylną częścią obudowy jak również w niektórych przypadkach potrzebne jest rozebranie komputera.

od 10zł

Wymiana złączy takich jak: USB, wyjść słuchawkowych, złącza zasilającego

Tak naprawa wiąże się z rozebraniem komputera i wymontowaniu zepsutego łącza techniką to umożliwiającą "BGA" polegającą na miejscowym wygrzaniu płyty głównej i spoiwa. Tylko taka technika umożliwia wyciągnięcia złącza by nie uszkodzić pozostałych układów elektronicznych. Następnie umieszczane jest nowe złącze i dokładnie wlutowywane w płytę główną.

od 100zł

Test i diagnoza sprzętu

Za pomocą narzędzi i programów sprawdzany jest cały komputer pod kątem występującej usterki.

od 40zł

Czyszczenie po zalaniu

Rozkręcany jest cały komputer, rozpinane są wszystkie urządzenia i wtyczki w celu zapobiegnięcia przed ich korozją i ich osuszenie. Następnie komputer jest przeczyszczony w miejscach gdzie gromadził się płyn. Cała płyta jest sprawdzana czy nie doszło do fizycznych uszkodzeń w wyniku zalania.

od 150zł

Czyszczenie wentylatora

Po długim użytkowaniu komputera należy przeczyszczać elementy najbardziej narażone na zabrudzenia jakim jest wentylator i radiator. W większości przypadków odbywa się to przez odkręcenie części tylnej obudowy, wymontowaniu wentylatora i przeczyszczenie go. Czyszczony jest również zabrudzony radiator.

od 50zł

Formatowanie i partycjonowanie dysku

Za pomocą specjalistycznych programów dysk twardy jest dzielony na poszczególne partycje i formatowany.

od 40zł

Instalacja systemu

Na sformatowanej partycji jest dokonywana instalacja oryginalnego systemu operacyjnego i instalowane sterowniki potrzebne do prawidłowej pracy komputera.

od 70zł

Wymiana matrycy

Wymieniana jest matryca monitora + koszt matrycy

od 100zł

Wymiana invertera

Wymieniany jest elektroniczy element sterujący oświetleniem matrycy.

od 70zł

Wymiana klawiatury

Wymieniana jest zepsuta klawiatura na nową.

od 40zł

Wizyta informatyka

W przypadku braku możliwości wykonania przez nas usługi pobierana jest opłata.

20zł

Prace wykonywane przy ingerencji w elektronikę (wewnętrzne części komputera) są wykonywane przy pomocy antystatycznych narzędzi zmniejszających ryzyko uszkodzenia podzespołów.

Przy zdecydowaniu się na naprawę laptopa diagnoza usterki gratis

Dokładna cena usług jest podawana po skontaktowaniu się i ocenieniu usterki notebooka. Wszystkie podane ceny są cenami netto, do cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%